LLDPE машина се водат филм 35mic x 500mm / 15kgs

Краток опис:

Детали за производот: Рачно водат заврши филм за сите ваши страна водат заврши и пакување филм потреби, да ги открие разликата на оваа страна се водат филмови супериорна сила, пункција отпор, и намалување на трошоците. Оваа страна заврши филмот е висока јасност и ќе го заврши товари брзо и со малку да нема напор. Без разлика дали им е потребна пластични палети фолија или едноставно поместување на мебел, нашата селекција ќе ги задоволи вашите барања .. Ние сме во состојба да понуди и фрли се водат филм и разнесени водат заврши филмови. Нашите нÐ ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Детали за производот:

  РАКА водат заврши ФИЛМ

  За сите ваши страна водат заврши и пакување филм потреби, да ги открие разликата на оваа страна се водат филмови супериорна сила, пункција отпор, и намалување на трошоците. Оваа страна заврши филмот е висока јасност и ќе го заврши товари брзо и со малку да нема напор. Без разлика дали им е потребна пластични палети фолија или едноставно поместување на мебел, нашата селекција ќе ги задоволи вашите барања .. Ние сме во состојба да понуди и фрли се водат филм и разнесени водат заврши филмови. Нашите водат филм обвива се исто така достапни од 60 мерач 120 мерач за разни видови товар.

  n1

  МАШИНА  водат заврши ФИЛМ

  Филм дебелина:  Транспарентна -12, 17, 20, 23, 30 микрони, црна - 23 микрони.

  Ролна Тежина:  15-17 кг.

  Ширина Филм:  50 cm

  Ние може да произведе разни бои кои врз основа на барање на клиентите. Транспарентен, црна, сина, црвена, розова, organge и зелена итн

  222

  машина за производство на

  333

  Пакување и испорака

  444

  11112

  555

  Трговија Услови:

  666

  Exhibitons:

  777888

  Рашири Филмови Мерач на табелата Mil Дебелина конверзија
   

  мерач Mil микрон милиметар инчен сантиметар

  30

  .30

  7.6

  0,0076

  0,00030

  0,00076

  35

  .35

  8.9

  0,0088

  0,00035

  0,00088

  40

  .40

  10

  0,0101

  0,00040

  0,00101

  45

  .45

  11,4

  0,0114

  0,00045

  0,00114

  50

  .50

  12,5

  0,0127

  0,00050

  0,00127

  55

  .55

  13,97

  0,0139

  0,00055

  0,00139

  60

  .60

  15

  0,0152

  0,00060

  0,00152

  65

  .65

  16,51

  0,0165

  0,00065

  0,00165

  70

  .70

  17,8

  0,0177

  0,00070

  0,00177

  75

  .75

  19

  0,0190

  0,00075

  0,00190

  80

  .80

  20

  0,0203

  0,00080

  0,00203

  85

  0,85

  21,6

  0,0215

  0,00085

  0,00215

  90

  0,90

  23

  0,0228

  0,00090

  0,00228

  95

  0,95

  24.13

  0,0241

  0,00095

  0,00241

  100

  1.0

  25

  0,0254

  0,00100

  0,00254

  120

  1.2

  30

  0,0304

  0,00120

  0,00304

  150

  1.5

  38

  0,0380

  0,00150

  0,00381

  160

  1.6

  40

  0,0406

  0,00160

  0,00406

  180

  1.8

  45

  0,0457

  0,00180

  0,00457

  200

  2.0

  50

  0,0508

  0,00200

  0,00508


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Претплатете се на нашиот билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Следете нас

  на нашите социјални медиуми
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05