Џамбо тек се водат филм 20mic x 500mm / 48kgs

Краток опис:

Детали за производот: Леано машина се водат филм нуди супериорни-пункција и солза отпор за да се заштитат товари за време на транспортот. Фрлија филм обезбедува одлична оптика и тивка развивам, во прилог на исклучително сила и consistentcling. Ние ги доставуваме различни производи за да се обезбеди вашиот палети остануваат непроменети и secure.These филмови се специјално дизајнирани за машинско нанесување обезбедување на контрола на оператори во текот на количеството на филмот се користат, модел на пријавата и износот на делот да биде апли ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Детали за производот:

  Фрлија машина се водат филм нуди супериорни-пункција и солза отпор за да се заштитат товари за време на транспортот. Фрлија филм обезбедува одлична оптика и тивка развивам, во прилог на исклучително сила и consistentcling. Ние ги доставуваме различни производи за да се обезбеди вашиот палети остануваат непроменети и secure.These филмови се специјално дизајнирани за машинско нанесување обезбедување на контрола на оператори во текот на количеството на филмот се користат, модел на пријавата и износот на делот да се примени.

  МАШИНА  водат заврши ФИЛМ

  Филм дебелина:  Транспарентна -12, 17, 20, 23, 30 микрони, црна - 23 микрони.

  Ролна Тежина:  15-17 кг.

  Ширина Филм:  50 cm

  Ние може да произведе разни бои кои врз основа на барање на клиентите. Транспарентен, црна, сина, црвена, розова, organge и зелена итн

  222

  машина за производство на

  333

  Пакување и испорака

  444

  11112

  555

  Трговија Услови:

  666

  Exhibitons:

  777 888

  Рашири Филмови Мерач на табелата Mil Дебелина конверзија
   

  мерач Mil микрон милиметар инчен сантиметар

  30

  .30

  7.6

  0,0076

  0,00030

  0,00076

  35

  .35

  8.9

  0,0088

  0,00035

  0,00088

  40

  .40

  10

  0,0101

  0,00040

  0,00101

  45

  .45

  11,4

  0,0114

  0,00045

  0,00114

  50

  .50

  12,5

  0,0127

  0,00050

  0,00127

  55

  .55

  13,97

  0,0139

  0,00055

  0,00139

  60

  .60

  15

  0,0152

  0,00060

  0,00152

  65

  .65

  16,51

  0,0165

  0,00065

  0,00165

  70

  .70

  17,8

  0,0177

  0,00070

  0,00177

  75

  .75

  19

  0,0190

  0,00075

  0,00190

  80

  .80

  20

  0,0203

  0,00080

  0,00203

  85

  0,85

  21,6

  0,0215

  0,00085

  0,00215

  90

  0,90

  23

  0,0228

  0,00090

  0,00228

  95

  0,95

  24.13

  0,0241

  0,00095

  0,00241

  100

  1.0

  25

  0,0254

  0,00100

  0,00254

  120

  1.2

  30

  0,0304

  0,00120

  0,00304

  150

  1.5

  38

  0,0380

  0,00150

  0,00381

  160

  1.6

  40

  0,0406

  0,00160

  0,00406

  180

  1.8

  45

  0,0457

  0,00180

  0,00457

  200

  2.0

  50

  0,0508

  0,00200

  0,00508


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Претплатете се на нашиот билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Следете нас

  на нашите социјални медиуми
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05